Ojciec Dyrektor Rafał Bulski blog ojcowski, blog
Dyrektor

Blogowanie – czyli o czym będzie ten blog

,
13 lutego 2020

Wiem, że nie będzie łatwo, doby nie da się wydłużyć, a nawet jeżeli byłoby to możliwe, to z pewnością nasze ciało w pewnym momencie powie dosyć i odmówi posłuszeństwa. Można mieć ogromne chęci, ale i tak uśniemy z książką na kanapie, nasza głowa wyląduje na klawiaturze komputera lub rano 20 razy przestawimy budzik o kolejne 5 minut i w rezultacie nie wstaniemy wcześniej tak jak zakładaliśmy. Jak sobie pomóc, jak zawalczyć o siebie, co zrobić, jakie wdrożyć mechanizmy, aby zacząć realizować to o czym marzę? No dobra odbiegłem trochę od tematu, czyli o czym będą moje posty.

 

Przede wszystkim Ojciec

Jedną z najważniejszych ról jaką zaszczyciło mnie życie, jest rola Ojca. Dlatego co jakiś czas wrzucę coś o dzieciakach, naszym wspólnym czasie, życiu, pomysłach, bo przecież nie samą pracą żyje człowiek. Czyli będzie ckliwie, rozczulająco, czasami dramatycznie jak z telenoweli, wszystko po to, abyśmy pamiętali co powinno być najważniejsze w naszym życiu.

 

 

Będzie również o dyrektorze, który potrafi lub chce zarządzać sobą

Będą posty o planowaniu i zarządzaniu sobą. Potrafimy być doskonałymi managerami w pracy, ale jeżeli przyjrzymy się swojemu życiu, to nasze zarządzanie pozostawia wiele do życzenia. Permanentny brak czasu, spóźnienia, zapominalstwo, śmieciowe jedzenie, brak konsekwencji, prokrastynacja – to tylko niektóre z spraw, które będę chciał ogarnąć w swoich postach. Czyli jednym słowem jak być dyrektorem w swoim własnym życiu.

 

Będzie o dyrektorze uczącym się

Życie to nauka, dzisiejszy świat daje nam łatwy dostęp do wiedzy, wystarczy tylko odrobina chęci. Na rynku jest mnóstwo świetnych książek, publikacji, blogów, które dają wiele ważnych wskazówek, gotowych pomysłów do wdrożenia, o najlepszych z pewnością napiszę na blogu. Ostatnio „pochłaniam” wiele książek, te które są warte polecenia, zatrzymania się na chwilę, zostaną przeze mnie opisane.

 

Będzie o dyrektorze sensu-stricto

Któż z nas nie marzy o ciekawym, niepochłaniającym czasu biznesie, dającym satysfakcje zarówno zawodową jak i finansową? Tylko jaki to ma być biznes, co zrobić, czego się nauczyć, jaki wybrać zawód, o plusach i minusach na poszczególnych przykładach. Pokuszę się również o trochę analiz biznesowych, aby przed podjęciem jakichkolwiek decyzji biznesowych dyktowanych „huraoptymizmem” dokonać gruntownych przemyśleń i zbadać wszystkie aspekty naszego potencjalnego biznesu.

 

Będzie również o wszędoBulskich

Kochamy podróżować, zwiedzać i bywać w nowych miejscach. Mamy takie miejsca, do których możemy wracać po wielokroć. Mamy też swoje sposoby na ciekawe podróże, wiemy jak zwiedzać, aby się nie zmęczyć  wiele zobaczyć, ale przede wszystkim poczuć miejsce, w którym właśnie jesteśmy.

 

To tyle, pewnie wszystko ulegnie zmianie w trakcie pisania i tworzenia bloga, ale jak zwykło się mówić: tylko krowa nie zmienia poglądów, więc dopuszczam takie okoliczności a jakieś założenia i plany trzeba mieć, aby ruszyć. Kierunek na początek nowej przygody został obrany, teraz pozostaje tylko „odpalić i ruszyć”.

A co się ma jeszcze blogowania, to z góry przepraszam za sposób pisania, na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że jestem „żółtodziobem” i dopiero zaczynam swoją przygodę z blogiem.  Dajcie mi trochę czasu na rozkręcenie, a obiecuję, że moje posty będą ciekawe, pisane wyjątkowo zwinnym językiem a po ich przeczytaniu będziecie czuli niedosyt.  Jeden z bardziej poczytnych blogerów w naszym kraju pisał, że nigdy nie wolno się usprawiedliwiać przed czytelnikami – ale nie będzie mi jakiś bloger mówił co ja mam robić. Dajcie mi szanse – tak, tak w tym momencie żebram o parę Twoich minut w ciągu tygodnia.

 

 

TAGI
POWIĄZANE POSTY
5 komentarzy
 1. Odpowiedz

  Wędkarz

  25 lutego 2022

  Fantastyczny tekst Brawo! szczególnie spodobała mi się szata graficzna twojego bloga 🙂 zapraszam do siebie… http://www.xmc.pl

 2. Odpowiedz

  Wiertarki

  28 lutego 2022

  Wspaniałe pomysły kosztuja grosze. Bezcenni sa ludzie, ktorzy je urzeczywistniaja. Twoj blog jest tego wspaniałym przykładem…

 3. Odpowiedz

  Wegetarianizm Filmiki

  1 maja 2022

  Przynam się szczerze, że erudyta z Ciebie wielki i wspaniały, czy prowadzisz swego bloga tylko dla pieniedzy i światowej chwały ?

 4. Odpowiedz

  F.xmc.pl

  10 czerwca 2022

  Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Czym się inspirujesz na codzień ? skad czerpiesz pomysły na wpisy ?

 5. Odpowiedz

  Kuba Wojewódzki

  14 czerwca 2022

  Spółka to pomysłowy wynalazek, zwykle składa się jak kubistyczny obrazek, dla zapewnienia sobie indywidualnych zysków i uniknięcia odpowiedzialności, przez co urząd skarbowy ogarnia furia złości… 🙂 JAK NIE PŁACIĆ Podatków ? look this >> Raje Podatkowe Warto!

ZOSTAW KOMENTARZ

RAFAŁ BULSKI
Lokalizacja

Tak, tak Ojciec Dyrektor - kolejność jest absolutnie właściwa. Po pierwsze jestem tatą dwójki synów: Wiktora i Tymka, mężem cudownej żony – Karoliny. Po drugie jestem dyrektorem, który na co dzień pracuję na etacie i od ponad 13 lat zarządzam jednym z działów funkcjonujących w mojej organizacji.

Karolina Bulska
Kategorie
Erna - nieplanowana przygoda