Rafał Bulski Ojciec Dyrektor Blog
Dyrektor

Po co to całe blogowanie?

,
13 lutego 2020

Po co to blogowanie? Na świecie istnieje ponad 135 mln blogów (na podstawie blogpulse), w Polsce szacuje się, że istnieje ich ponad 3 mln, więc co chwilę, ktoś publikuje jakieś posty czyli po co to blogowanie? Otóż mam kilka swoich powodów

CZAS NIE MA LITOŚCI !

 • Czas upływa bardzo szybko i jest strasznie bezlitosny, bez najmniejszych skrupułów zabiera nam nasze minuty, godziny, dni, miesiące. Zbliżam się do magicznej liczby 40, to już za dwa lata, no dobra za półtorej roku.  Moje „ja” mówi, że koniecznie muszę coś zmienić, aby w dniu, w którym przekroczę ową magiczną cyfrę, czuć dalej satysfakcję, być dalej ciekawym świata i robić dalej interesujące rzeczy. Ale aby płynnie wkroczyć w nowy etap swojego życia trzeba się dobrze przygotować. Dlatego czym wcześniej zacznę, tym lepiej będę przygotowany. A blog – no cóż, będzie przygotowywał się razem ze mną, szukając pomysłów, natchnień, rozwiązań, będzie moim strażnikiem czasu i dokumentacją, do której będę mógł w każdej chwili sięgnąć audytując swoje postępy.

 

PO CO DZISIAJ BLOGOWAĆ ?

 • Ten blog ma być z jednej strony takim trenerem osobistym, kibicującym moim zmianom, z drugiej strony pewnego rodzaju przyzwoitką, która w momencie, kiedy zacznę podążać i zbaczać w inną drogą lub gdy pojawi się „nie chce mi się, nie mam siły nie widzę sensu”, będzie mnie zmuszał i motywował do dalszego działania. Wiem, że bardzo trudno o systematyczność i wytrwałość. Przeczytałem gdzieś, że aż 65 % wszystkich blogów upada po pierwszych trzech miesiącach, postaram się zrobić wszystko, aby nie dołączyć do tej grupy, narzucając sobie określony harmonogram postów oraz innych działań związanych z blogosferą.

 

 • Ten blog ma być moim notatnikiem moich przemyśleń, wyborów, planów, rozwiązań itd. a ponieważ w szkole i na studiach przywykłem do dzielenia się tym co mam, to będę wrzucał swoje notatki do sieci.

 

 • Najważniejszy powód: twórcy blogosfery w większości, zaczynali tworzyć swojego bloga, aby pomóc innym, a ja chcę pomóc samemu sobie w znalezieniu właściwego miejsca dla siebie, blog ma pomóc mnie samemu, a przy okazji może przyda się komuś, może doda odwagi albo natchnie na jakiś świetny pomysł. Dlatego mam nadzieję, że to miejsce, stanie się miejscem dyskusji, wzajemnej pomocy, podpowiadania pomysłów, celnych uwag. Wierzę również, że blog będzie miejscem do spotkań i budowania dobrych relacji, ciekawych kontaktów, które przyczynią się do realizacji założeń – moich i Twoich jeśli tego zechcesz.

 

 

 

 

TAGI
POWIĄZANE POSTY
4 komentarze
 1. Odpowiedz

  Portal Oświatowy

  3 lutego 2022

  Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Czym się inspirujesz na codzień ? skad czerpiesz pomysły na wpisy ?

 2. Odpowiedz

  xmc.pl

  24 kwietnia 2022

  Szata graficzna całkiem wporządku, przypadły mi do gustu blogowe kolory, podoba mi się 🙂 zapraszam do siebie…

 3. Odpowiedz

  Ryby słodkowodne

  31 maja 2022

  Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂

 4. Odpowiedz

  Wiertarka Budowa

  5 czerwca 2022

  Czytam i czytam, oczy przecieram i prawie nie wierze… ten tekst robi wielkie wrażenie mówię Ci szczerze 🙂

ZOSTAW KOMENTARZ

RAFAŁ BULSKI
Lokalizacja

Tak, tak Ojciec Dyrektor - kolejność jest absolutnie właściwa. Po pierwsze jestem tatą dwójki synów: Wiktora i Tymka, mężem cudownej żony – Karoliny. Po drugie jestem dyrektorem, który na co dzień pracuję na etacie i od ponad 13 lat zarządzam jednym z działów funkcjonujących w mojej organizacji.

Karolina Bulska
Kategorie
Erna - nieplanowana przygoda